Вести што го содржат тагот Јашухира

Јапонија без вардарецот Јашухира

По вчерашниот страотен пад денеска не беше во составот

Прочитај повеќе

Јашухира побрз од сирената, погоди за бронза

Вардаровиот Јапонец го реши мечот за трето место

Прочитај повеќе

Косуке Јашухира во полуфинале на Азискиот шампионат

Утре почнува битката за медал на престижното првенство во Азија

Прочитај повеќе

Јашухира ќе игра за клуб од Кувајт

Јапонецот ќе игра на турнирот на Азискиот шампионат

Прочитај повеќе