Вести што го содржат тагот ЕХФ Европска лига

Флензбург ја освои Европската лига

Ракометниот спектакл заврши со триумф на Флензбург

Прочитај повеќе

Финале на Европска лига, каде да гледате?

Денеска ќе биде доделен вториот пехар во Европските купови

Прочитај повеќе

Динамо немаше шанса со Флензбург

Германски тим ќе ја освои ЕХФ Европската лига

Прочитај повеќе

ЕХФ „Ф4“ Хамбург: Динамо налета на Флезнбург

Извлечени се полуфиналните парови во ЕХФ Европската лига

Прочитај повеќе

Динамо едвај со Скјерн, Флезнбург веќе е на Ф4

Динамо и Флензбург победија на првите дуели од 1/4 финалето на ЕХФ Европската лига

Прочитај повеќе