Вести што го содржат тагот ПР

ШК Алкалоид со нови медали на младинските првенства, промовиран и ШК Мулти Есенс

Викендов во Скопје се играа партиите од државните првенства за 2024 година за млади шахисти во екипна конкуренција

Прочитај повеќе

Зимски јуниорски шаховски камп на ШК АЛКАЛОИД, Кирил Николовски на делба на второ место во Параќин

Слободните денови од зимскиот распуст за учениците беа искористени за нови подготвителни активности за младите шахисти на ШК Алкалоид.

Прочитај повеќе

ЈУНАЈТЕД ГРУП СТАНA ЧЛЕНКА НА АЛИЈАНСАТА ЗА ОДГОВОРНО РАБОТЕЊЕ

Јунајтед Груп, во чии рамки работи компанијата Тотал ТВ во С. Македонија, стана членка на Алијанса за одговорно работење

Прочитај повеќе