Вести што го содржат тагот Дизелдорф

ФОТО: Стадионот е „скоцкан“ за ракомет и спремен за рекорд

Фудбалскиот стадион утре ќе грми за ракомет

Прочитај повеќе

Шмит: Ракомет на стадион е грандиозно, но..

Ако може да бира, швајцарскиот ас не би играл на стадион

Прочитај повеќе

„Пукање“ на Арената во Дизелдорф ги исплаши Германците

Клипот собра повеќе од 400.000 прегледи за 18 часа

Прочитај повеќе

80.000 ќе ја гледаат Македонија во живо на ЕП

На три меча, момците на Кирил Лазаров ќе играат во живо пред околу 80.000 ракометни фанови

Прочитај повеќе

Падна рекордот: Македонија ќе отвори пред +50.000 во Дизелдорф

На 120 дена до стартот, продадени се над 50.000 билети

Прочитај повеќе