Вести што го содржат тагот Кадет

Мулти Есенс е кадетски шампион!

Кадетите на Мулти Есенс се новите државни прваци

Прочитај повеќе

Скопскиот „МВП“ потпиша за Монпеље

Најдобриот играч од кадетскиот мундијал одржан во Скопје направи голем трансфер

Прочитај повеќе

Тиквеш го ангажираше кадетот Шулески

Нов играч во редовите на кавадаречкиот тим

Прочитај повеќе