Вести што го содржат тагот Интерактив

Важна победа за Филип Лазаров во битката за опстанок

Македонскиот тренер вози според планот во Третата Бундес лига

Прочитај повеќе

Трета победа за Филип Лазаров

Интерактив добро се држи во битката за опстанок

Прочитај повеќе

Филип Лазаров го одведе Интерактив во повисок ранг

Следната сезона ќе играат во третата Бундеслига

Прочитај повеќе

Филип Лазаров останува на чело на Интерактив

Нов договор за македонскиот тренер во Германија

Прочитај повеќе

Филип Лазаров стана главен тренер

Еден Македонец замина, друг дојде на клупата на германскиот клуб

Прочитај повеќе