Вести што го содржат тагот Готфридсон

Сегед ги „такса“ Готфридсон и Буриќ

Не само шведскиот ас, туку и голманот на БиХ ќе дојде догодина во Унгарија

Прочитај повеќе

Готфридсон: Потпишав и за Барса и Келце, па ништо...

Шведскиот ас демнатира дека се договорил со Сегед

Прочитај повеќе

Си одат Мартинс и Бомбач, но доаѓа суперѕвезда

Големо име пред портите на ПИК Сегед

Прочитај повеќе

Заврши сезоната за Готфридсон

Втора сериозна повреда за шведскиот плејмејкер

Прочитај повеќе

Полуфинале на стадион пред 22.000 гледачи и без двете најзвучни имиња

Денеска ќе се играат двете полуфинални натпревари

Прочитај повеќе