Вести што го содржат тагот Марко Митев

ВИДЕО: „Десетката“ на Марко Митев

Младиот македонски бек имаше гол шоу на дуелот со екипата на Ла Риоха

Прочитај повеќе

Митев: Ова беше големо искуство, ќе бидеме подобри

Марко Митев беше најдобриот поединец на теренот во Јуск Арена на дуелот меѓу Силкеборг и Алкалоид

Прочитај повеќе

Алкалоид без Митев, Силкеборг без Сјостранд

Алкалоид ослабен на денешниот меч со данскиот Бјерингбро - Силкеборг

Прочитај повеќе

Митев: Ме радува што помогнав, но успехот е тимски

Марко Митев имаше свои пет минути на дуелот со Турција

Прочитај повеќе

Македонски репрезентативец се повреди на загревање

Младиот бек немаше среќа, се повреди на загревање

Прочитај повеќе