Вести што го содржат тагот Анди Шмит

Анди Шмит ја заврши кариерата!

Легендарниот играч нема да ја доигра сезонава

Прочитај повеќе

Крај на кариерата на легендарниот Анди Шмит?

Делумно скината Ахилова тетива ќе ја заврши кариерата на легендарниот играч пред последниот меч за титула

Прочитај повеќе

Кил со овации го испрати Анди Шмит

Бекот на РНЛ беше главната ѕвезда во Кил

Прочитај повеќе

Анди Шмит го откри својот нов клуб

Швајцарската легенда ќе игра во својата земја

Прочитај повеќе