Вести што го содржат тагот Питлик

Не му треба одмор: Питлик го разби Хамбург

Куп на Германија

Прочитај повеќе

Шок за Флензбург, се повреди Питлик

Данецот нема да игра во првиот дел од сезоната

Прочитај повеќе

Видео анализа - капут!

Проблеми со новиот ВАР во Бундеслигата уште во првото коло

Прочитај повеќе

Мега трансфери: Питлик и Јоргенсен

Двајца суперталенти потпишаа за германскиот гигант

Прочитај повеќе

Питлик продолжи со десетка, но Алборг вечерва ќе слави

Славењето во Данска заврши, веќе се одигра и големото дерби

Прочитај повеќе