Вести што го содржат тагот Савевски

Савевски и РФМ наскоро на преговори

Истече тримесечниот мандат на актуелниот селектор на женските репрезентации, Љубомир Савевски

Прочитај повеќе

Савевски денеска го собира кадетскиот тим

Јуниорките завршија вчера, денеска почнуваат кадетките

Прочитај повеќе

Савевски: Ова беше добро отворање на Шампионатот

Селекторот задоволен од премиерниот настап на македонската репрезентација

Прочитај повеќе

Савевски одбра тим за дебито со БиХ

Савевски го одреди составот на Македонија за вечерашниот дуел со БиХ

Прочитај повеќе