Вести што го содржат тагот Савевски

Савевски: Задоволен сум, но мораме повеќе и подобро

Селекторот на женската репрезентација на Македонија задоволен по првата пресметка со светскиот шампион

Прочитај повеќе

Савевски направи измени во репрезентацијата

Една ракометарка отпадна, две нови повикани во тимот

Прочитај повеќе

Поширок список на Савевски за дуелите со Црна Гора

Поширок список на играчи за репрезентативните дуели со Црна Гора

Прочитај повеќе

Савевски доби селекторски мандат

Савевски останува на чело на женските репрезентации

Прочитај повеќе

Савевски денеска стартува со Алкалоид

Селекторот на женските национални тимови, од денеска почнува нов проект

Прочитај повеќе