Вести што го содржат тагот Савевски

Савевски: Ако до септември не видам напредок, ќе преземам комплетна одговорност

Македонија е поразена на првиот меч со Украина

Прочитај повеќе

Савевски: Имаме реални шанси да се пласираме на СП

Прозивка на македонската женска репрезентација пред бараж дуелите со Украина

Прочитај повеќе

Савевски го скрати списокот за баражот со Украина

Прво кратење на списокот пред дуелите со Украина

Прочитај повеќе

Савевски одбра тим за дуелите со Турција

Савевски одбра тим за следната репрезентативна акција

Прочитај повеќе

Аморим во стручниот тим на Македонија

Познато име ќе седне на клупата на Македонија заедно со Љубомир Савевски

Прочитај повеќе