Вести што го содржат тагот Савевски

Старт на мисијата ЕП: Финален собир на репрезентацијата

Од денеска женската репрезентација е на заеднички подготовки

Прочитај повеќе

Савевски во проблем: Колку повредени играчи отпаѓаат за ЕП?

Селекторот Љубомир Савевски нема да може да смета на неколку ракометарки за претстојното Европско првенство

Прочитај повеќе

Савевски: Јас сум виновен, изгоревме во желбата

Селекторот ја презема вината за денешниот пораз од Германија

Прочитај повеќе

Савевски: Ваква игра не смее да ни се повтори

Селекторот криткуваше по натпреварот со Узбекистан

Прочитај повеќе

Савевски одбра ракометарки за СП Македонија

Состав на кадетската репрезентација на Македонија за претстојното Светско првенство

Прочитај повеќе