Вести што го содржат тагот Буриќ

Сегед ги „такса“ Готфридсон и Буриќ

Не само шведскиот ас, туку и голманот на БиХ ќе дојде догодина во Унгарија

Прочитај повеќе

Буриќ по катастрофата: Прашајте си го селекторот

БиХ загуби со 16 гола разлика од Холандија

Прочитај повеќе

Кил (пак) не успеа, голманот на БиХ верен на Флензбург

Флензбург сега има два голмана со 5+ години договор

Прочитај повеќе

Ѕвездата на БиХ оди во Кил

Кил има сериозна намера да го доведе во своите редови најпознатиот играч од БиХ во моментов

Прочитај повеќе

Замената за Мирхол доаѓа од Загреб

Данците најдоа замена за норвешкиот пикер

Прочитај повеќе