Вести што го содржат тагот Плоцк

Висла го ослободи српскиот „вундеркинд“

Полскиот вицешампион нема да го чека чудото од дете

Прочитај повеќе

Фијаското сега е комплетно, Македонија со трета нула ќе патува за Плоцк

Со три нули, Македонија си оди од Краков и ќе продолжи во Президент Куп во Плоцк

Прочитај повеќе

Загреб со Голужа е нов Загреб

Хрватскиот шампион реди победи

Прочитај повеќе

Висла го губи трпението со Сабате

Висла и Сабате се наоѓаат на раскрсница

Прочитај повеќе

Веспрем се раздели со Мате Лекаи

Веспрем ќе има еден централен бек помалку и тоа од домашните ракометари

Прочитај повеќе