Вести што го содржат тагот Луцерн

Европска лига: Швајцарците утнаа работа

Швајцарската прецизност не се покажа во најдобро светло

Прочитај повеќе

Крај на кариерата на легендарниот Анди Шмит?

Делумно скината Ахилова тетива ќе ја заврши кариерата на легендарниот играч пред последниот меч за титула

Прочитај повеќе

Дојде Шмит и го сруши шампионот

Резултат уште од прво коло

Прочитај повеќе

Анди Шмит го откри својот нов клуб

Швајцарската легенда ќе игра во својата земја

Прочитај повеќе

Повторно трансфер на вардарецот Пелко

Словенецот ја пројде пола Европа откако замина од Вардар

Прочитај повеќе