Вести што го содржат тагот Чаир

Чаир и Металург Автокоманда во второто коло на ЕХФ Куп

Македонските екипи во ЕХФ Куп наскоро ќе ги дознаат противниците

Прочитај повеќе

Чаир стана фаворит за титула

Шест нови играчи претстави скопскиот клуб

Прочитај повеќе

ЖЕНИ ЕХФ: Ѓорче Петров, Чаир и Куманово добија противници

Трите женски претставника на Македонија добија противници за второто коло на ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

ЖРК Металург го откажа денешниот меч

Поради неисплатени плати, девојките од Металург денеска нема да играат

Прочитај повеќе

Чаир ќе го одмаздува Куманово, Ѓ. Петров оди во Австрија

Македонските екипи добија противници за третото коло во ЕХФ Европскиот Куп

Прочитај повеќе