Вести што го содржат тагот Линдберг

Данска (принудно) ќе има и десно крило на ОИ

Николај Јакобсен го повика и Ханс Линдберг во тимот

Прочитај повеќе

Легендарен играч неизвесен за ОИ

Најдобриот стрелец во историјата на Бундеслигата не се појави на првиот тренинг камп пред ОИ

Прочитај повеќе

Нов крал на стрелците во Бундеслигата

Бундеслигата има нов најдобар стрелец

Прочитај повеќе

Дојде до 28 гола од рекорд и се повреди

Данецот ќе почека за престижната титула

Прочитај повеќе

Линдберг на пат кон легендите

Бундес лигата има нов крал на стрелците

Прочитај повеќе