Вести што го содржат тагот Спачва

Металург и со пораз отиде во второ коло

Металург е поразен но оди во второ коло

Прочитај повеќе

Металург со егал на полувреме во Винковци

Металург во Винковци го игра реванш натпреврот од квалификациите за ЛЕ

Прочитај повеќе

Металург ќе игра пред 200 „Гмазови“

На натпреварот Спачва - Металург, ќе има публика на трибините

Прочитај повеќе

Металург спремен за втора рунда

Македонскиот клуб вечерва треба да го верификува пласманот во второто коло од Лига Европа

Прочитај повеќе

Mеталург со КЛ7 се тестираше за Спачва

Контролен меч одиграа Металург и КЛ7

Прочитај повеќе