Вести што го содржат тагот Ристовска

Сара Ристовска потпиша за Рапид!

Нов клуб за македонската репрезентативка од следната сезона

Прочитај повеќе

Сара Ристовска со шампионски пехар

Уште еден македонски интернационалец слави шампионски пехар

Прочитај повеќе

Два рекорда на Ристовска во ЦСКА

Сара Ристовска е сопственик на два клупски рекорди на ЦСКА Москва

Прочитај повеќе

Сара Ристовска продолжува со ЦСКА

Македонската репрезентативка потпиша нов договор

Прочитај повеќе

Ристовска против ЧСМ за 1/4 финале во ЛШ

Заврши групната фаза во женската Лига на шампиони, познати паровите во првите елиминации

Прочитај повеќе