Вести што го содржат тагот Сориндо

Бешикташ носи и втора ѕвзеда?

По ангажманот на Седрик Сориндо, турскиот клуб наводно заинересиран и за поранешен ракометар на Вардар

Прочитај повеќе

Сориндо ќе игра во Турција

Поранешниот репрезентативец на Франција на залезот од кариерата ќе игра во Турција

Прочитај повеќе

Крај на уште една легендарна кариера

Уште еден француски ас влегува во куќата на славните

Прочитај повеќе

Француска легенда од Барса во Динамо Букурешт

Францускиот пивот следната сезона ќе игра во Романија

Прочитај повеќе

Сориндо останува во Барса и годинава

Французинот добива нова шанса да игра на Ф4 во ЛШ

Прочитај повеќе