Вести што го содржат тагот ЛЕ

Европска лига: Кои играчи го пропуштаат денешното коло

Денеска се играат натпревари од Европска лига. Како изгледаат тимовите во пресрет на денешните пресметки

Прочитај повеќе

ПИК Сегед пак е во карантин!

ПИК Сегед е одново во карантин

Прочитај повеќе

Металург запиша прв пораз во ЛЕ

Францускиот Тулуз ги искористи грешките на Металург и му го нанесе првиот пораз на македонскиот тим

Прочитај повеќе

Металург има минус три на полувреме

Металург го игра првиот меч од групната фаза на Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Meталург и Е. Пелистер добија распоред на часови

ЕХФ ги официјализираше термините за првите шест кола во Лига Европа

Прочитај повеќе