Вести што го содржат тагот Кавадарци

Кавадарчани договорија тренер?

ГРК Тиквеш ќе има нов тренер следната сезона

Прочитај повеќе

Тиквеш храбро, но Е.Пелистер оди во финале

Квадарчани беа резултатски рамноправен противник на актуелниот првак, но не успеаја да направат изненадување

Прочитај повеќе

Охрид со три бода од Кавадарци

Важни бодови за охридскиот состав

Прочитај повеќе

Суперлига: Два дерби за крај на првиот круг

Денеска два големи дерби натпревари

Прочитај повеќе

Бундеслигашки гости во Кавадарци и Скопје

Двата дерби меча од петтото коло во македонскиот Плејоф во живо ќе ги гледа и тренерски тим на екипа од Бундеслигата

Прочитај повеќе