Вести што го содржат тагот Систем

КОЛУМНА: Новиот ракомет има старо име - СИСТЕМ

Зошто ПСЖ и Веспрем не станаа шампиони досега? Како Парондо и Јиха за една година станаа европски прваци? Зошто секој што дојде во Вардар играше како шампион?

Прочитај повеќе

ЕП моделот е катастрофален за Македонија и пола Европа

ЕХФ неодамна формираше две нови комисии, за машки и женски репрезентации

Прочитај повеќе

ЕП е систем што мора да се смени!

Гледајќи како се радуваме и се радуваат на победите, пласманот, шансите за пласман на ЕП, не може да не помислиме, какви разочарувања претстојат

Прочитај повеќе

Системот на натпреварување, дополнително на дневен ред

Дел од клубовите сакаат промена на систем на натпреварување, дел не сакаат

Прочитај повеќе

Франција со план „Б“ - играње по групи

Французите го открија својот план „Б“

Прочитај повеќе