Вести што го содржат тагот Стрелци

ТОП ЛИСТА: Узбекистан има нај стрелец на СП

Статистика на стрелци и голмани по завршувањето на Прелиминарната рунда

Прочитај повеќе

Топ стрелци во Бунде лига: Како котираат нашите играчи

Заврши Бундес лигата. Кои играчи ја одбележаа сезоната и имаат најдобра статистика

Прочитај повеќе

ТОП СТРЕЛЦИ: Дика Мем јуриша кон прво место

Како изгледа листата на стрелци во пресрет на Фајнал Фор 2022

Прочитај повеќе

Кои се Топ 5 стрелци на ЕП

Кирил Лазаров доскоро беше рекордер по бројот на голови на едно ЕП

Прочитај повеќе

Кил (ќе) има нов крал на стрелците

Швеѓанецот се израмни со рекордерот на постигнати голови

Прочитај повеќе