Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Чкембари роденден ќе слават со Кил

Прв пат во битола доаѓа најголемиот ракометен клуб во светот - Кил

Прочитај повеќе

Е. Пелистер се „загреа“ за Кил

Втора висока победа на битолчани во два дена

Прочитај повеќе

E. Пелистер, конечно, победи

Актуелниот шампион ги освои првите суперлигашки бодови

Прочитај повеќе

Е. Пелистер издржа 15 минути европски ракомет

Фијаско на Е. Пелистер на гостувањето во Данска

Прочитај повеќе

Е. Пелистер на македонски погон во Алборг

Одреден составот на Е. Пелистер за вечерашниот дуел со Алборг

Прочитај повеќе