Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Голманот Миклер го „уништи“ Е. Пелистер

Битолчани го запишаа седмиот пораз во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Кузмановски ќе дебитира веќе викендов?

Кузмановски ќе дебитира во дресот на Е. Пелистер сезонава во наредните денови

Прочитај повеќе

Кузмановски пред преселба во Е. Пелистер?

Сигналите што стигнуваат, најавуваат трансфер на Кузмановски во Е. Пелистер

Прочитај повеќе

Десет од десет за Алкалоид

Продолжува серијата на актуелниот вицепрвак

Прочитај повеќе

Е. Пелистер апелира за фер навивање

Соопштение на Еурофарм Пелистер пред дербито со Вардар 1961

Прочитај повеќе