Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Кузмановски пред преселба во Е. Пелистер?

Сигналите што стигнуваат, најавуваат трансфер на Кузмановски во Е. Пелистер

Прочитај повеќе

Десет од десет за Алкалоид

Продолжува серијата на актуелниот вицепрвак

Прочитај повеќе

Е. Пелистер апелира за фер навивање

Соопштение на Еурофарм Пелистер пред дербито со Вардар 1961

Прочитај повеќе

Е. Пелистер не прифати одложување на дербито!

Вардар 1961 побара одлагање на дербито, но битолчани не го прифатија барањето

Прочитај повеќе

Пелистер без бодови, Македонците со запирка зад името

Авиончето приземјено во Париз, Е. Пелистер без бодови и на четвртиот меч во ЛШ сезоната

Прочитај повеќе