Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Денеска Е. Пелистер против Келце, каде да гледате?

Деветти натпревар на македонскиот првак во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Македонија без тим во ЛШ догодина!

Македонија го загуби директното место во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Секунди го делеа Е. Пелистер од бод во ЛШ

Драматичен меч се одигра во Битола во осмото коло од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Кузмановски вечерва на терен во Битола!

Тренерот Бранко Ангеловски реши да го вметне и Филип Кузмановски во составот за вечерашниот дуел со ПИК Сегед

Прочитај повеќе

Кузмановски би можел да дебитира со ПИК Сегед

Македонскиот репрезентативец би можел да биде на теренот во Лигата на шампионите, веќе во среда

Прочитај повеќе