Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Раскинаа Е. Пелистер и Дејвис

Португалецот не е повеќе дел од битолската екипа

Прочитај повеќе

Е. Пелистер и десетти пат без бодови

Е. Пелистер го одигра 10 меч во Лигата на шампионите сезонава

Прочитај повеќе

Денеска игра Е. Пелистер, каде да гледате?

Лигата на шампионите вечерва е во Битола

Прочитај повеќе

Деветта нула за Е. Пелистер во ЛШ

Битолчани поразени на гостувањето кај полскиот вицепрвак

Прочитај повеќе

Денеска Е. Пелистер против Келце, каде да гледате?

Деветти натпревар на македонскиот првак во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе