Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Петар Атанасијевиќ му даде 32 гола на Шампион!

Несекојдневно остварување на младиот ракометар

Прочитај повеќе

Раскинаа Е. Пелистер и Дејвис

Португалецот не е повеќе дел од битолската екипа

Прочитај повеќе

Е. Пелистер и десетти пат без бодови

Е. Пелистер го одигра 10 меч во Лигата на шампионите сезонава

Прочитај повеќе

Денеска игра Е. Пелистер, каде да гледате?

Лигата на шампионите вечерва е во Битола

Прочитај повеќе

Деветта нула за Е. Пелистер во ЛШ

Битолчани поразени на гостувањето кај полскиот вицепрвак

Прочитај повеќе