Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Е. Пелистер со пола тим во Колстад

Е. Пелистер денеска ќе игра со втор тим во последниот меч од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Кузмановски: Горд сум на соиграчите и публиката

Спуштена завесата од ЛШ во Битола

Прочитај повеќе

Избегната сензација, Пелистер со повеќе нерви во финишот

Комплетирано третото суперлигашко коло, вечерва во Битола се играше дерби

Прочитај повеќе

Охрид денеска на дерби во Битола

Третото коло ќе биде заокружено денеска во „Боро Чурлевски“

Прочитај повеќе

ЛШ: Е. Пелистер во Кил, каде да гледате?

Денеска ќе се комплетира 12 коло од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе