Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Битолското дерби за првиот тим

Двата битолски тима денеска играа првенствен меч

Прочитај повеќе

Нови бодови за Е. Пелистер

Бутел Скопје запиша очекуван пораз во Битола

Прочитај повеќе

Вардар со една нога на „Ф4“

Вардар без мака излезе на крај со Војводина

Прочитај повеќе

Вардар на дерби во Автокоманда, почнува последното коло

Ново дерби во Скопје, почнува последното коло од првиот круг во плејоф и плејаут

Прочитај повеќе

Е. Пелистер се рехабилитираше со победа над Охрид

Е. Пелистер убедливо го совлада Охрид на првиот меч по дербито

Прочитај повеќе