Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

E. Пелистер, конечно, победи

Актуелниот шампион ги освои првите суперлигашки бодови

Прочитај повеќе

Е. Пелистер издржа 15 минути европски ракомет

Фијаско на Е. Пелистер на гостувањето во Данска

Прочитај повеќе

Е. Пелистер на македонски погон во Алборг

Одреден составот на Е. Пелистер за вечерашниот дуел со Алборг

Прочитај повеќе

Алборг - Пелистер, каде да гледате?

Е. Пелистер денеска игра втор меч од Лигата на шампионите, прв на гостински терен

Прочитај повеќе

Јовиќ: Верувам дека ќе се издигнеме

Е. Пелистер оди на мегдан на данскиот Алборг

Прочитај повеќе