Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Алборг - Пелистер, каде да гледате?

Е. Пелистер денеска игра втор меч од Лигата на шампионите, прв на гостински терен

Прочитај повеќе

Јовиќ: Верувам дека ќе се издигнеме

Е. Пелистер оди на мегдан на данскиот Алборг

Прочитај повеќе

Денеска, Вардар против (да се биде или не) Е. Пелистер

Големото дерби, носи голема одговорност, а поголема е тежината што на својот грб ја носи шампионот

Прочитај повеќе

Познати составите: Е. Пелистер со четири Македонци против Колстад

Познати составите за денешниот дуел меѓу Е. Пелистер и Колстад

Прочитај повеќе

E. Пелистер сервираше разочарување

Сумирани впечатоци од првото одмерување на силите меѓу стариот и новиот шампион

Прочитај повеќе