Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Македонија и следната сезона во Лига на шампиони!

Македонија ќе има тим во најсилното европско натпреварување и следната сезона

Прочитај повеќе

Михаил Петровски поднесе оставка

Тренерот презема одговорност по поразот од Радовиш во бараж мечот за опстанок во Суперлигата

Прочитај повеќе

Нови договори за Цехте и Радивојевиќ

Продолжени договори

Прочитај повеќе

Е. Пелистер го потврди заминувањето на Танкоски

Седум ракометари на Е. Пелистер заминаа по завршувањето на сезоната

Прочитај повеќе

Денеска, Алкалоид на дерби кај Вардар

Денеска се игра дербито на 12 коло во „Јане Сандански“

Прочитај повеќе