Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Зарков на клупата на Е. Пелистер 2

Познато име ќе ја води „двојката“

Прочитај повеќе

Македонија и следната сезона во Лига на шампиони!

Македонија ќе има тим во најсилното европско натпреварување и следната сезона

Прочитај повеќе

Михаил Петровски поднесе оставка

Тренерот презема одговорност по поразот од Радовиш во бараж мечот за опстанок во Суперлигата

Прочитај повеќе

Нови договори за Цехте и Радивојевиќ

Продолжени договори

Прочитај повеќе

Е. Пелистер го потврди заминувањето на Танкоски

Седум ракометари на Е. Пелистер заминаа по завршувањето на сезоната

Прочитај повеќе