Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Охрид денеска на дерби во Битола

Третото коло ќе биде заокружено денеска во „Боро Чурлевски“

Прочитај повеќе

ЛШ: Е. Пелистер во Кил, каде да гледате?

Денеска ќе се комплетира 12 коло од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Ангеловски: Бевме подобри отколку со Вардар

Македонскиот тим имаше уште една превисока препрека до првите бодови во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

E. Пелистер ги испочитува шампионите

Убав гест на битолчани пред мечот

Прочитај повеќе

ПСЖ беше преголем залак за битолчани

Парижаните беа преголем залак за битолскиот состав

Прочитај повеќе