Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

14-те нули, лекција за памет(ење)

Сезоната што во Битола се очекуваше 18 години, не заврши како што се очекуваше

Прочитај повеќе

E. Пелистер поразен, се повреди Костески

Битолчани ги загубија сите 14 натпревари во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Е. Пелистер со пола тим во Колстад

Е. Пелистер денеска ќе игра со втор тим во последниот меч од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Кузмановски: Горд сум на соиграчите и публиката

Спуштена завесата од ЛШ во Битола

Прочитај повеќе

Избегната сензација, Пелистер со повеќе нерви во финишот

Комплетирано третото суперлигашко коло, вечерва во Битола се играше дерби

Прочитај повеќе