Вести што го содржат тагот Е. Пелистер

Денеска, Алкалоид на дерби кај Вардар

Денеска се игра дербито на 12 коло во „Јане Сандански“

Прочитај повеќе

Е. Пелистер е пред одбрана на титулата

Голема победа на Е. Пелистер и добра позиција за одбрана на шампионскиот пехар

Прочитај повеќе

Кузмановски: На дерби со кренати глави

Денеска играат Вардар и Е. Пелистер

Прочитај повеќе

Голем чекор на Е. Пелистер кон одбрана на титулата

Многу важна победа на Е. Пелистер во битката за одбрана на титулата

Прочитај повеќе

Е. Пелистер комплетираше нов тандем на голот

Битолчани претставија уште еден нов играч за следната сезона

Прочитај повеќе