Вести што го содржат тагот Лига Европа

ЛЕ: Каков противник доби Бутел Скопје?

Бутел Скопје доби незгоден, но не и непобедлив противник

Прочитај повеќе

Тргнаа и битолчани, што можеме да очекуваме од нив?

Заврши паузата за битолчани, екипите веќе се на терен и почнува најтешкиот период, физички подготовки

Прочитај повеќе

Што ќе смисли ЕХФ за ждрепката од ЛЕ?

Наскоро ЕХФ ќе има нова можност да се истакне. Треба да состави шешири за првото квалификациско коло во ЛЕ

Прочитај повеќе

Рој прашалници за местото на Металург во ЛЕ

Дали Металург ќе игра едно коло, две кола или нема да игра квалификации?

Прочитај повеќе

Кумановски синдром во Бундес лига

Хановер се откажа од Лига Европа, но кој ќе го заземе неговото место во групата?

Прочитај повеќе