Вести што го содржат тагот Лига Европа

Металург отвора во Франција, Е. Пелистер во Битола

Распоред на натпреварите на македонските екипи во ЛЕ

Прочитај повеќе

Кастратовиќ: Можеме да се носиме со сите противници

Тренерот на Металург е задоволен од епилогот на ждрепката и противниците со кои ќе игра во Лига Европа

Прочитај повеќе

ЛЕ ЖДРЕПКА: Металург од шести, Е. Пелистер во трет шешир

Македонските клубови нема да можат да играат меѓусебе

Прочитај повеќе

ГЛЕДАЈTЕ ДЕНЕСКА: Металург во битка за ЛЕ (ЛИНК)

Металург денеска на решавачки дуел со Кринс Луцерн

Прочитај повеќе

Металург се чекираше во Цирих

Македонскиот тим пристигна во швајцарскиот центар, утре е на меч со залетаниот Кринс

Прочитај повеќе