Вести што го содржат тагот Гурбиндо

Бешикташ носи и втора ѕвзеда?

По ангажманот на Седрик Сориндо, турскиот клуб наводно заинересиран и за поранешен ракометар на Вардар

Прочитај повеќе

Направи голем трансфер и се повреди

Шпанецот кој кратко играше и за Вардар, го пропушта стартот на сезоната

Прочитај повеќе

Кил e крајната дестинација на Гурбиндо

Поранешниот вардаров играч оди во Германија

Прочитај повеќе

Динамо слави, дојде Гурбиндо

Романците го слават доаѓањето на шпанската ѕвезда

Прочитај повеќе

Гурбиндо пред промоција во Динамо Букурешт

Шпанскиот бек чека промоција во Романија

Прочитај повеќе