Вести што го содржат тагот Кариера

Уште еден голем играч кажа крај

Поранешен играч на Вардар и ѕвезда од светски калибар ја заврши кариерата по 22 години

Прочитај повеќе

Големата ѕвезда кажа збогум

Најдобриот стрелец во историјата на репрезентативниот ракомет ја заврши кариерата

Прочитај повеќе

Корона го пишмани Абало, ќе игра уште една сезона

Француското крило не може да се помири со тоа коронавирус да му ја скрати кариерата

Прочитај повеќе