Вести што го содржат тагот Кариера

Анди Шмит ја заврши кариерата!

Легендарниот играч нема да ја доигра сезонава

Прочитај повеќе

„Најдобрата“ најави крај на кариерата

Една од најдобрите светски ракометарки ја игра последната сезона

Прочитај повеќе

Крај на една голема кариера!

Еден од најдобрите полски играчи на сите времиња го раскина договорот со клубот и ја прекина кариерата

Прочитај повеќе

Карабатиќ: Ова е мојата последна сезона!

Летово ќе заврши со играње најголемата ракометна ѕвезда на сите времиња

Прочитај повеќе

Ливриниќ ја заврши кариерата

Македонската интернационалка и репрезентативка, Елена Ливриниќ реши да ја заврши кариерата на 28 годишна возраст

Прочитај повеќе