Вести што го содржат тагот Лазаревски

Лазаревски продолжи со Вардар

Репрезентативниот пикер го продолжи договорот со екипата на Вардар

Прочитај повеќе

Лазаревски: Бевме рамноправни, но премногу грешевме

Репрезентативниот пикер вели дека Франција не била толку доминантна колку што се нивните имиња

Прочитај повеќе

Лазаревски: Ќе имаме добар настап на ЕП

Три дена до заминувањето на репрезентација на ЕП

Прочитај повеќе

Лазаревски: Имаме квалитет и голема желба да играме за Македонија

Завршија празниците за македонските репрезентативци, почнува финалната фаза од подготовките

Прочитај повеќе

Лазаров одбра патници за Солун

Прв список на репрезентацијата во пресрет на Европското првенство во Германија

Прочитај повеќе