Вести што го содржат тагот Карачиќ

Келце ги поткачи и Игор Карачиќ и Андреас Волф!

Бертус Сервас не е задоволен од двете големи ѕвезди

Прочитај повеќе

Карачиќ неизвесен за СП, Степанчиќ е аут

Лино Червар има проблем со повредени играчи

Прочитај повеќе

Келце без Карачиќ против Вардар!

Првиот плејмејкер на полскиот тим нема да биде на терен вечерва

Прочитај повеќе

Сервас: Ме насмеаја со Карачиќ во Вардар

Претседателот на Келце, Бертус Сервас, ја објаснуваше состојбата во својот клуб

Прочитај повеќе

Карачиќ ќе потпише доживотно... во матично

Хрватот станува македонски зет

Прочитај повеќе