Вести што го содржат тагот Карачиќ

Сите низ отворената врата: Карачиќ се прости со БиХ

БиХ остана без трет репрезентативец по ЕП

Прочитај повеќе

Удар за Хрватска: Игор Карачиќ го пропушта ЕП 2022

Поранешниот бек на Вардар ќе игра на ЕП само во случај на итност

Прочитај повеќе

Игор Карачиќ ќе добие понуда од Келце

Игор Карачиќ ќе добие нова понуда од Келце, Бранко Вујовиќ исто

Прочитај повеќе

Карачиќ на излезна, Скубе на влезна врата?

Се спрема голем трансфер во полскиот шампион

Прочитај повеќе

Келце ги поткачи и Игор Карачиќ и Андреас Волф!

Бертус Сервас не е задоволен од двете големи ѕвезди

Прочитај повеќе