Вести што го содржат тагот Мартин

Томовски претставен во Потсдам

Мартин Томовски заминува од Вардар и се сели во Бундеслигата

Прочитај повеќе

Томовски: Одбраната ќе биде клучниот фактор

Мартин Тимовски со осврт пред дуелот со Фарски острови

Прочитај повеќе

Поповски без грешка на дербито

Амицитија и Поповски стигнаа до второто место во лигата на Швајцарија

Прочитај повеќе

Серафимов: Покажавме карактер и квалитет

Заврши неделата на ЕХФ, Македонија со реми и победа се враќа од Солун

Прочитај повеќе

Томовски: Гоце, ти Благодариме за сѐ!

Голманот на репрезентацијата имаше што да каже за својот соиграч

Прочитај повеќе